Wskazówki dojazdu

(kliknij w wybrany obrazek aby powiększyć)
[na dole strony znajdują się przydatne linki]
 Gdzie odbywa się Zlot 2017?

 Hala Sportowa "Koło"
ul. Obozowa 60
01-423 Warszawa
*

Parkowanie w Warszawie podczas weekendu jest darmowe.
Więcej informacji o opłatach za parkowanie w Warszawie znajdziesz [TUTAJ]

*

Bilet dobowy ZTM (w pierwszej strefie, uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów w ciągu 24 godzin od momentu skasowania biletu) kosztuje 15zł (ulgowy 7,50zł). Jeśli jedziecie tylko np. z dworca na zlot i z powrotem - korzystniejszy będzie zakup dwóch biletów jednorazowych. Poniżej więcej informacji.

 Dojazd z Dworca Centralnego

Należy wsiąść w tramwaj numer 24 z przystanku "DW.CENTRALNY 08" 
i wysiąść na przystanku "MAGISTRACKA". Hala "Koło" znajduje się tuż przy przystanku.

Według ZTM podróż trwa 19 minut, więc można kupić bilet 20-minutowy w cenie 3,40zł (ulgowy 1,70zł) jednak w razie przypadków losowych przejazd może trwać dłużej, więc bezpieczniejszym wyjściem będzie zakup "biletu jednorazowego przesiadkowego" w cenie 4,40zł (ulgowy 2,20zł). Informacja ze strony ZTM: "Bilet jednorazowy przesiadkowy uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów do 75 minut (1. strefa) [...] od momentu skasowania biletu albo uprawniający do przejazdu jednym środkiem transportu do przystanku lub stacji, który obowiązuje jako ostatni na trasie"
Na Dworcu Centralnym bilety można kupić w kioskach, automaty stoją na zewnątrz przy zajezdni autobusowej (wyjście naziemne z Dworca Centralnego w stronę Złotych Tarasów).

Można też wybrać dojazd z przesiadką: [w obu przypadkach najlepszym wyjściem będzie "bilet jednorazowy przesiadkowy" w cenie 4,40zł (ulgowy 2,20zł), bo wg ZTM podróż trwa 23minuty]


sposób I: z przystanku "DW.CENTRALNY 08" wsiadamy w byle jaki tramwaj dojeżdżający do przystanku "OKOPOWA", następnie z przystanku "OKOPOWA 04" szukamy tramwaju (np. nr 20, 23) dojeżdżającego na przystanek "MAGISTRACKA".
sposób II:  Na przystanku "DW.CENTRALNY 10" wsiadamy w którykolwiek tramwaj jadący do przystanku KINO FEMINA, przechodzimy na przystanek KINO FEMINA 06, gdzie szukamy tramwaju (np. nr 23) dojeżdżającego na przystanek MAGISTRACKA.
*

Dojazd z miejsc 
w okolicach pierwszej linii Metra 
(np. Dworzec Autobusowy Metro Młociny, Dworzec Autobusowy Metro Wilanowska itp.)

Z jakiegokolwiek miejsca w okolicach pierwszej linii metra:
Dojeżdżamy metrem do stacji RATUSZ ARSENAŁ.
Następnie udajemy się na przystanek w kierunku Woli (METRO RATUSZ ARSENAŁ 10) i wsiadamy w tramwaj (np.23) dojeżdżający na przystanek  MAGISTRACKA . Podróż tramwajem trwa 15 minut.

Nawet jeśli przyjeżdżacie z najdalszej stacji metra - wystarczy kupić "bilet jednorazowy przesiadkowy" w cenie 4,40zł (ulgowy 2,20zł) "uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów do 75 minut (1. strefa) [...] od momentu skasowania biletu albo uprawniający do przejazdu jednym środkiem transportu do przystanku lub stacji, który obowiązuje jako ostatni na trasie"
Podróż Metro Kabaty -> Magistracka trwa ok 45minut, natomiast połączenie Metro Młociny -> Magistracka to ok.30-35minut.
Bilety można kupić w automatach przy wejściu do metra.

Można tez wybrać podróż z przesiadką, trwającą 16 minut. Należy na przystanku w kierunku Woli (METRO RATUSZ ARSENAŁ 10) wsiąść w tramwaj nr 26, wysiąść na przystanku OKOPOWA i z tego samego przystanku wsiąść w tramwaj jadący do przystanku MAGISTRACKA (np. 24).

*
Dojazd z Dworca Warszawa Zachodnia

Lejdi podpowiedziała nam łatwiejszy dojazd :) Dziękujemy! (uwaga: wskazówka jest z 2013r.)
"Trzeba udać się w kierunku wyjścia TUNELOWA i tam na pętli autobusowej wsiąść w 103. nim dojeżdżamy do przystanku MŁYNÓW. a z niego albo przechodzimy ul. Obozową pieszo (jakieś 10 minut) albo wsiadamy w dowolny tramwaj (20, 23, 24) w kierunku ul. Magistrackiej"


Połączenie wg ZTM:
"Proszę pójść z  WARSZAWA ZACHODNIA 02 do ARMATNIA 02. Do tego potrzebne jest ok. 8 min.

Proszę pojechać Bus 136 ARMATNIA 02 w kierunku MŁYNÓW 07 do MŁYNÓW 07.
Proszę uwzględnić: przystanek na żądanie

Proszę pójść z  MŁYNÓW 07 do MŁYNÓW 04. Do tego potrzebne jest ok. 4 min.

Proszę pojechać Tram 23 z MŁYNÓW 04 w kierunku NOWE BEMOWO 03 do MAGISTRACKA 02.

Całkowity czas podróży wynosi: 0:26"
Najkorzystniejszy bilet to "biletu jednorazowego przesiadkowego" w cenie 4,40zł (ulgowy 2,20zł) "uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów do 75 minut (1. strefa) [...] od momentu skasowania biletu albo uprawniający do przejazdu jednym środkiem transportu do przystanku lub stacji, który obowiązuje jako ostatni na trasie"

*
Wszystkie (poza uwagą Lejdi) wskazówki dojazdu zostały opracowane w oparciu o informacje ze strony Zarządu Transportu Miejskiego dla miasta stołecznego Warszawy w dniu 12. czerwca 2015. 
*
Przydatne linki:
-> strona ZTM                                  -> ceny biletów
-> planowanie podróży - wyszukiwarka połączeń: w polu "do" należy wpisać "MAGISTRACKA"

9 komentarzy:

 1. z Dworca Zachodniego jest też znacznie łatwiejszy dojazd. trzeba udać się w kierunku wyjścia TUNELOWA i tam na pętli autobusowej wsiąść w 103. nim dojeżdżamy do przystanku MŁYNÓW. a z niego albo przechodzimy ul. Obozową pieszo (jakieś 10 minut) albo wsiadamy w dowolny tramwaj (20, 23, 24) w kierunku ul. Magistrackiej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, ja dziś sprawdziłam tą trasę, rzeczywiście szybko. Dodam, że po wyjściu z autobusu 103 na przystanku MŁYNÓW kierujemy się w lewą stronę do skrzyżowania, po lewej przechodzimy przez pasy i mamy już w zasięgu wzroku przystanek tramwajowy. Poza 20, 23 czy 24 jest jeszcze tramwaj 13. Dziś jechałam 13 dosłownie 4 min. W kierunku Magistrackiej. Wysiada się od razu pod Halą :-)

   Usuń
  2. Dzięki, ja dziś sprawdziłam tą trasę, rzeczywiście szybko. Dodam, że po wyjściu z autobusu 103 na przystanku MŁYNÓW kierujemy się w lewą stronę do skrzyżowania, po lewej przechodzimy przez pasy i mamy już w zasięgu wzroku przystanek tramwajowy. Poza 20, 23 czy 24 jest jeszcze tramwaj 13. Dziś jechałam 13 dosłownie 4 min. W kierunku Magistrackiej. Wysiada się od razu pod Halą :-)

   Usuń
 2. Lejdi powaga, lepiej 103 jechać? :) bo mi też ZTM pokazuje jakąś inną trasę, a 103 mam pod domem :D

  OdpowiedzUsuń
 3. a kto mi podpowie, ze stacji kolejowej Warszawa Koło - to najlepiej iść pieszo? ile może zając droga piechotą?

  OdpowiedzUsuń
 4. z zachodniej bez większych komplikacji najlepiej 186, 15 min, , wysiadka na samej Obozowej (trzeba tylko przetuptać na drugą stronę ulicy) i jesteśmy na miejscu:))))

  OdpowiedzUsuń
 5. jak dojechać najlepiej ze stacji Warszawa Gdańska? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A z lotniska Chopina? oprócz taxi? podpowiedzcie proszę.

  OdpowiedzUsuń